Kurumsal

Hakkımızda

1993 yılında  süt ve peynir altı sularını, endüstriyel ve  ekolojik bir katkı maddesi ürünü haline getirip birçok gıda üreticilerin tedarikçisi olmak için Malkara Birlik Süt ve Süt Mamulleri A.Ş Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde kurulmuştur.

İlk zamanlarda aylık 80-100 ton toz kapasitesiyle başlayan üretim miktarı günümüzde 1000 tonu aşmıştır. Balkanlar’daki en büyük tesise sahip olan firmamız 57.250 m2 açık alan ve 27.000m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Trakya bölgesinden toplanan birinci sınıf çiğ inek sütünü kurutarak toz haline getiren firmamız ayrıca civar mandıralardan peyniraltı sularını temin edip, çevresel atık olarak kabul edilen bu hammaddeyi en son teknolojiyle işleyerek hem çevreye hem Türk ekonomisine katkıda bulunur.

Türkiye’de Süt işleme makinalarının en bilinen markası olan Yazgan Makine’nin altyapısıyla oluşturulan Maybi, deneyimli kadrosu sayesinde en kaliteli son ürün ve ürün sonrası hizmeti müşterisine sunmaktadır. Standart üretim anlayışından ziyade müşteri istekleri doğrultusunda imalat ilkesini benimseyen firmamız, Haccp kriterlerine uygun üretim politikasına sahiptir.